Bize Ulaşın

  • Yarımburgaz Mahallesi Fatih Caddesi No:43/A Küçükçekmece/İstanbul
  • 05348638302

Halı Kaytan Tamiri

 

 

 

 

 

1-Halı yıkanır : Havların dibindeki tortu tabakasından,modüla boşluklarındaki ve gözeneklerde ki kirden arınmış halı yumuşar ve bükülebilirlik açısından elastikiyet kazanarak kaytan,kenar işlemi hazır hale getirilir.2-Tel atma : Halının kenar uzunluğu kadar uzunlukta saçak (çözgü) ipi orijinal mataryal ve kalınlıkta (kalibre) ,çift kat olarak tezgaha dikey olarak gerdirilir.3-Tezgaha Çakma : Halıda yanına gerdirilirek çivilerle çakılır.

Dokuma : Kenar (kaytan) iplerinin üstüne kilim (atkı) dokuma yapılarak kenar dokuma yapılır. Bu sırada halının her bir halı dokuma sırası arasındaki kilim (atkı) sırasına gelindiğinde halının bu kilim sırası ile yeni dokunmakta olan kilim arasında uygun sıra kalınlığı ile geçişler yapılarak kaynak yapılır. 5-Tesfiye : İşlem bittiğinde halı tezgahtan sökülerek,tamir alanları yakılır, tütsülenir, çekiçlenir, rütuşlanarak tesfiyesi yapılır ve ütülenir.

Yıkadığımız Halı Çeşitleri; kum ipek halı, iran tebris halı, hereke ipek halı, çin ipek halı, nepal ipek halı, ipek halı, pera halı, feshane halı, obison halı, dalyana halı, bamboo halı ipekli, bambu ipekli halı, afgan halı, bünyan halı, ladik halı, develi halı, minotti halı, step halı, yağcıbedir halı, yahyalı halı, taşpınar halı, hint halı, yağcıbedir halı, antik halı, yörük halı, uşak halı, patchwork halı, ısparta halıları kapalı çarşı sisteminde firmamızda garantili yıkanıp dezenfekte edilir.

Halı Tamiri; her türlü el dokuma halıların ojinal saçak ve sökük tamirleri kapalı çarşıda iranlı ve türk ustalarımız eşliğinde yapılır.