Bize Ulaşın

  • Yarımburgaz Mahallesi Fatih Caddesi No:43/A Küçükçekmece/İstanbul
  • 05348638302

Hereke Halı Yıkama

 

 

 

Hereke Halı Yıkama işlemlerine başlamadan önce saçakları, kaytanları ve dokuması kontrol edilir. Tarih itibarıyla geçmişi olan halılar olduğu için zaman içinde kullanılırken dış etkenlere maruz kalan hereke halılarında çürüme, renklerinde solma, yamulma, saçaklarında çürüme ve kopmalar oluşabilir, firmamız hereke halılarında bulunan tüm bu sorunları tamircilerine orjinine uygun şekilde yaptırmakta, halının ömrüne ömür katmaktadır.<

Hereke halıları Türk düğümü olan çift düğümle dokunmaktadır oldukça zor bir tekniktir bu, Hereke halıların dokumasında kullanılan yünler, ipekler ve boyalar bütün malzemeler birinci sınıf ürünlerdir. Dünyanın en kaliteli halısı olarak tescillenmiştir hereke ipek halıları,Türkiye’nin birçok yerinde hatta cezaevlerinde de dokunmuştur. Hereke Sivas cezaevinde dokunan halıların piyasalarda ayrı bir değeri de vardır, sümerbank halı dokuma tezgahlarında da dokunan hereke halıları itinalı bir şekilde yapılmaktadır<

Hereke halılarının yıkanması ve bakımı dokumasında olduğu gibi deneyim, ustalık gerektirir. Kontrol işlemi biten hereke halılar toz dolaplarında döndürülerek tozlarından arındırılır havuz sisteminde tek halı olarak yıkamaya alınır renkleri birbirine girmemesi için özel yıkama tekniği uygulanarak temizlenir. Yıkama işlemi bittikten sonra gelberi yapılarak dibine kadar işlemiş pislikler halının bünyesinden çıkartılır. Firmamızda hereke halılar kapalı kurutma odalarında güneş görmeden, dış etkenlere maruz kalmadan kurutulur son aşamada hereke halılar kontrol edilerek paketlenir ve ücretsiz servislerimiz ile adresinize teslim edilir.

Yıkadığımız Halı Çeşitleri; kum ipek halı, iran tebris halı, hereke ipek halı, çin ipek halı, nepal ipek halı, ipek halı, pera halı, feshane halı, obison halı, dalyana halı, bamboo halı ipekli, bambu ipekli halı, afgan halı, bünyan halı, ladik halı, develi halı, minotti halı, step halı, yağcıbedir halı, yahyalı halı, taşpınar halı, hint halı, yağcıbedir halı, antik halı, yörük halı, uşak halı, patchwork halı, ısparta halıları kapalı çarşı sisteminde firmamızda garantili yıkanıp dezenfekte edilir.

Halı Tamiri; her türlü el dokuma halıların ojinal saçak ve sökük tamirleri kapalı çarşıda iranlı ve türk ustalarımız eşliğinde yapılır.

Hereke halılarınızı ucuz yıkayan firmalara vererek hem halınızdan, hemde sağlığınızdan olmayınız…