Bize Ulaşın

  • Yarımburgaz Mahallesi Fatih Caddesi No:43/A Küçükçekmece/İstanbul
  • 05348638302

Milas Halı Yıkama

         Garantili milas halı yıkama işlemleri firmamızda yapılmaktadır.

Milas halılarında, halıya adını veren desenlerin yanı sıra halılara işlenen yöreye özgü pek çok motif vardır.

Bunlardan bazıları ala boncuk, köpek izi, tavuk ayağı, eli belinde, karanfil, bakla çiçeği, patlıcan, tütün yaprağı, gemici suyu, çıngıllı cafer, yengeç, yılan, hayat ağacı, testere, anahtar, göl, kandil gibi adlarla bilinir.

Bir Milas halısında desenler dıştan içe “çentik, doğru, küçük su, büyük su, mihrap, göbek ve eğme diye sıralanır.

Çentik, biri ters diğeri düz şekilde birbirine bitişik üçgen dizisinden oluşur.

Çentik dizisinin her iki yanında “doğru” denilen ince ve beyaz çizgi vardır. Yaklaşık 10 cm. eninde, genellikle beyaz zemin üzerine bitki ve çiçek motiflerinden oluşan bordüre “küçük su” adı verilir. Küçük sudan sonra yine bir sıra çentik deseni vardır.

Ardından oldukça geniş olan bordüre “büyük su” adı verilir.

Büyük suyun üzerinde stilize edilmiş çiçek ve bitki motifleri, tavuk veya kazayağı, anahtarlı denilen desenler işlenir.

Bunlardan sonra gelen mihraplar genellikle tek yönlüdür. Çift yönlü örnekleri de görülür.

Mihrapların ortasını göbek kısmı oluşturur. Göbeklerde yine stilize edilmiş çiçek motifleri vardır.

Milas halılarını bozmadan garanti vererek kapalı çarşı sisteminde yıkıyoruz.

İstanbul halı yıkama, halı yıkama istanbul, halı yıkama, istanbul, avrupa yakası halı yıkama, anadolu yakası halı yıkama, en iyi halı yıkama firması, Pusula Halı Yıkama, istanbul da halı yıkama fiyatları ve kalite olarak diğer halı yıkama firmalarından önde olan Deha Halı Perde Yıkama ile memnun kalacaksınız.

Hijyenin Adresi olarak başta halı temizliği olmak üzere halı tamiri, yorgan temizliği, koltuk temizliği gibi işlemlerde de hizmet vermekteyiz.

Bünyemizde çalışan ustalarımız oldukça tecrübeli olup ayrıca halılarınızı yıkamak için son teknoloji ürünü olan ve Türkiye’de sadece 2 firmada bulunan makineleri kullanmaktadır.

Halılarınız yıkandıktan sonra tamamen izole edilmiş kapalı kurutma odalarında kurutulur ve dış etkenlerin tümünden korunur.

Firmamız, kalite ve müşteri memnuniyeti odaklı çalışmakta olup bizlere 7/24 hizmet veren call center numaramızdan ulaşabilirsiniz.

Sizlere 15 yıllık tecrübemizle en iyi hizmeti vermekten mutluluk duyacağız.

Yıkadığımız Halı Çeşitleri; kum ipek halı, iran tebris halı, hereke ipek halı, çin ipek halı, nepal ipek halı, ipek halı, pera halı, feshane halı, obison halı, dalyana halı, bamboo halı ipekli, bambu ipekli halı, afgan halı, bünyan halı, ladik halı, develi halı, minotti halı, step halı, yağcıbedir halı, yahyalı halı, taşpınar halı, hint halı, yağcıbedir halı, antik halı, yörük halı, uşak halı, patchwork halı, ısparta halıları kapalı çarşı sisteminde firmamızda garantili yıkanıp dezenfekte edilir.

Halı Tamiri; her türlü el dokuma halıların orjinal saçak ve sökük tamirleri kapalı çarşıda iranlı ve türk ustalarımız eşliğinde yapılır.