Bize Ulaşın

  • Yarımburgaz Mahallesi Fatih Caddesi No:43/A Küçükçekmece/İstanbul
  • 05348638302

Nepal Halı Yıkama

 

Nepal halı yıkama işlemleri firmamızda detaylı bir şekilde yapılmaktadır. Nepal halılarda kullanılan şampuanların içeriğinde kesinlikle ağartıcı kimyasallar bulunmamalıdır, nepal halı yıkamada dikkat edilmesi gereken bir başka kuralda ekiplerin deneyimli ve tecrübeli olmalarıdır. Nepal halıları tibet koyunlarının parlak ve uzun yünlerinden dokunur, yünlerine renk vermek için elde edilen boyaların hepsi bitkilerin kaynatılması ile elde edilir.

Bu sebepten nepal halı yıkama işlemi gelişi güzel yapılamaz, bitkisel köklerin kaynatılması ile elde edilen boyalar ile yünler boyanır ve dokuma işlemi yapılır anacak kök boyalı halıların yıkanmadan önce renkleri sabitlenmelidir aksi taktirde su ile temas ettiğinde renkli yerlerin boyalarında kusmalar oluşacaktır. Nepal halı kullanıyorsanız temizletmek istediğinizde fiyat olarak düşük fiyat teklifi veren firmalardan kaçınmalısınız, çünkü nepal halı yıkamada kullanılan şampuanlar ve sabitleyici ürünler pahalıdır. Biz pusula halı yıkama olarak kapalı çarşı esnafının halılarını da yıkamaktayız, ipek halı dahil değerli antik halıları, hereke ipeklerini garantili temizlemekteyiz. El dokuma halınızı temizletmek isterseniz doğru adrestesiniz bizi aramanız yeterli olacaktır.

İstanbul geneline ücretsiz servis vermekteyiz başka şehirde yaşayan müşterilerimizin kargo ile gelen halılarını temizleyip bakımın yaptıktan sonra tekrar kargo ile teslimatlarını gerçekleştiriyoruz.

Firmamızda halı yıkama dışında halı tamiri, halı saçak tamiri işlemleri de iranlı ustalar eşliğinde orjinine uygun bir şekilde yapılmaktadır.

Yıkadığımız Halı Çeşitleri; kum ipek halı, iran tebris halı, hereke ipek halı, çin ipek halı, nepal ipek halı, ipek halı, pera halı, feshane halı, obison halı, dalyana halı, bamboo halı ipekli, bambu ipekli halı, afgan halı, bünyan halı, ladik halı, develi halı, minotti halı, step halı, yağcıbedir halı, yahyalı halı, taşpınar halı, hint halı, yağcıbedir halı, antik halı, yörük halı, uşak halı, patchwork halı, ısparta halıları kapalı çarşı sisteminde firmamızda garantili yıkanıp dezenfekte edilir.

Halı Tamiri; her türlü el dokuma halıların ojinal saçak ve sökük tamirleri kapalı çarşıda iranlı ve türk ustalarımız eşliğinde yapılır.