Bize Ulaşın

  • Yarımburgaz Mahallesi Fatih Caddesi No:43/A Küçükçekmece/İstanbul
  • 05348638302

Patchwork Halı Yıkama

HALI PATCHWORK :

1-Toz dolabı :Bir oda büyüklüğünde olan ve ızgaralardan oluşan silindirik bir merdane içerisinde;kuru kuruya,iç bükey ve dış bükey olarak büküle büküle döndürülerek dolaplanır.

Halı patchworklerin büküle büküle açılan havların arasında zamanla oluşmuş olan tortu tabakası kırıla kırıla parçalanır ve parteküller halinde merdanenin ızgaralarından dökülür.

Bu tortu tabakası,toz ve pisliklerinden arınmış olan halını Halı patchworkleriniz şimdiden % 50 oranında temizlenmiştir.

(LÜTFEN ! evlerinizde kirli halı patchworklerinizi temizlerken direkt olarak ıslak uygulamalardan kaçınınız.

Zira kirli iken suya veya ıslaklığa maruz kalan kirler halı patchworklerinizi havlarının dibine süzülmekte ve yapışmaktadır.

Zamanla tekrarlana tekrarlana oluşan basınçla da halı patchworklerinizin hav diplerinde pislikten oluşmuş,zararlı bakteri ve akarları barındıran,halı patchworklerinizin bükülebilirlik açısından tüm elastikiyetini kaybetmesine sebep olan bir TORTU TABAKASI oluşur.

Bu tortu tabakası halı patchworklerinizin başına gelebilecek en kötü oluşumdur.

Zira asla kurumamasına ve nemli kalmasına sebep olarak halı patchworklerinizin çürümesine;esneklik kaybına da sebep oluşturduğu için bükülme ve katlan halinde halı patchworklerinizi patlamasına sebep olacaktır.

(LÜTFEN ! halı patchworklerinizi öncelikle kuru kuruya süpürünüz.mümkün olduğunca toz ve kirlerinde kuru kuruya arınmış olan halınızı biitkisel halı şampuanı,kimyasal  içermeyen deterjan,yararlı bakteriler içeren biyolojik temizlik malzemeleri veya su ile köpürtülmüş arap sabunu köpüğü ile siliniz.

Silerek durulayınız ve ortamı havalandı rarak mümkün olduğunca kısa zamanda kurumasını sağlayınız.

Mümkünse bir kaç ayda bir halı patchworklerinizi ters olarak bir kaç gün kullanınız ve o bir kaç gün boyunca gün aşırı halınızı çevirerek yere dökülen toz toprak ve diplerde oluşmuş tortu tabakası partaküllerini süpürünüz.

Halı patchworklerinizin bu şekilde için de bulunan tüm pislikleri kustuğunu göreceksiniz.halı patchworklerinizin sağlığı için uygulayacağınız ALTIN KURAL budur)

Leke tezgahı : Lekenin türüne göre müdahale gerektiren bölgeye uygun bitkisel ve ekolojik yararlı bakteriler içeren biyolojik leke sökücüler kullanarak elle müdahale edilir.

(LÜTFEN ! leke yapacak bir şey döküldüğünde derhal halı patchworklerinizi yere bakacak şekilde TERS çeviriniz ve hem alttaki halı patchworklerinizin bölümüne damlamaması,hemde kısa zamanda lekeyi emmesi için kağıt havlu veya temiz bir bez ile tampon uygulayınız.

böylece lekeli maddenin halı patchworklerinizin dışa doğru akması ve havların içinden dibine doğru emilim yapmaması sağlanmalıdır.

Lekeli maddenin kabası iyice alındıktan sonra,tamponu temizi ile değiştiriniz.

Aynı pozisyonda kimyasal içermeyen bir deterjan ve su ile elde edilmiş köpük ile nemlendirilmiş temiz bir bez ile hav yönünde tek tafaflı silme işlemi yapınız.

En kısa zamanda halı yıkamacınızla irtibata geçerek lekenin çeşidini de bildirerek teslim ediniz.

halı patchworkleriniz de lekelerle mücadelenin en ALTIN KURALI budur.)

Firmamız halı patchwork, kilim patchwork, deri patchwork halılarını garanti vererek temizleyip dezenfekte etmektedir.

Yıkadığımız Halı Çeşitleri; kum ipek halı, iran tebris halı, hereke ipek halı, çin ipek halı, nepal ipek halı, ipek halı, pera halı, feshane halı, obison halı, dalyana halı, bamboo halı ipekli, bambu ipekli halı, afgan halı, bünyan halı, ladik halı, develi halı, minotti halı, step halı, yağcıbedir halı, yahyalı halı, taşpınar halı, hint halı, yağcıbedir halı, antik halı, yörük halı, uşak halı, patchwork halı, ısparta halıları kapalı çarşı sisteminde firmamızda garantili yıkanıp dezenfekte edilir.

Halı Tamiri; her türlü el dokuma halıların ojinal saçak ve sökük tamirleri kapalı çarşıda iranlı ve türk ustalarımız eşliğinde yapılır.