Bize Ulaşın

  • Yarımburgaz mh fatih cd no 43/A küçükçekmece/ist
  • 0534 863 83 02

Stor Perde

Stor Perde Pişmanlık Değildir

Stor perde kullanıcılarının bir çoğu bir daha asla kullanmam şeklinde sözler sarfetmektedir. Ancak kendileri ile konuşulduğunda bunda temel etkenin çok zor yapılan temizlik olduğu anlaşılmaktadır. Bunun sebebi tamamen yanlış uygulamalardır. Bir defa unutlmamalıdırki stor perdelerin büyük bir kısmı eskimesini engelleyen bir maddeyle kaplıdır. Evde uygulanan temizlik teknikleri bu katmana büyük zarar vermektedir. Stor perde tamamen ustalık isteyen bir üründür. Bunun ispatını isterseniz arama motorlarına stor perde nasıl çıkarılır yazarak arama istatistiklerine ulaşabilirsiniz. Bir çok kimse evinde bulunan stor perdeyi takıldıktan sonra çıkarıp takmayı öğrenememiştir. Oysa şık görünümlü bu perdeler renklerine uygun mobilya ve halı ile harika kombinler oluşturarak görenlerin gözlerini okşamaktadır.

Stor Perde Yıkatmak Pahalı Değildir

Stor perde yıkama fiyatları normal olarak boyutlara göre değişse de standart modelleri metre karesine göre yıkatmanız mümkündür. Böylesine ucuz verilen hizmet evdeki temizlikte harcanan emeği bırakın kullanılan malzemenin maliyetine bile değmektedir. Aynı zamanda alınacak sonuçlar bakımından arada bulunan uçurum da unutulmamalıdır. Aynı zamanda kullanılacak bir takım deterjanlar stor perdenizin üzerine işleyecek parfümün aylarca üstünde kalmasına ve perdenin bulunduğu odanın çiçek bahçesi gibi kokmasına sebep olacaktır. Yine perdelerin bulunduğu konum itibari ile evlere giren temiz havayla içeride yaşayan bireyler arasında olduğu düşünülürse temizliğinin öneminin nefes alışımıza kadar etkili olduğu anlaşılabilecektir.

 

Niçin Temizliği Bu Kadar Zordur?

Stor perde yıkama ürünün bir çok özelliğinin birlişimi neticesinde bu denli zor bir hal almaktadır. Öncelikle stor perdelerin büyük kısmı polyesterdir. Perdenizi oluşturan bu polyester iplikler bir bezle silerken tırnağınızın köşesinin değmesi sonucu yırtılabilecek kadar narindir. Bu narinliğin yanında dışı apre denen bir kimyevi maddeyle kaplı olan stor perdeler bu sayede gerekli sertliğe sahip olabilmektedir. Bu madde perdenin havayla tüm irtibatını kesmektedir. Kullanılacak apre malzemesinin ve işçiliğinin kalitesine göre bir stor perde yaklaşık olarak 5 yıl temizlik ihtiyacı hissetmeden durabilir.