Bize Ulaşın

  • Yarımburgaz mh fatih cd no 43/A küçükçekmece/ist
  • 0534 863 83 02

Stor Perde Yıkama

Zebra perde yıkama

Zebra perdeler son yıllarda hanımlar tarafından çok tercih edilse de pek çok modeli oldukça zor yıkanmaktadır.bu denli zor olunca insanlar bu konuda profesyonel destek almayı tercih etmektedir. Bilineceği üzere stor perde yıkanmadan evvel kendisi kadar bir alana kırıştırılmadan serilmelidir. Oysa bu oldukça zahmetli bir iştir. Ardından kullanılacak su ılık olmalıdır ancak ılık suyla yapılan temizlikler sağlıklı olmamaktadır. Oysa endüstriyel olarak yıkama hizmeti sunan bir çok firma ile perdelerinizi yıkayarak ilk günkü temiz görünümüne geri kavuşturmaktadır. Bu makinaların pek çoğu perdenizi koyduktan tam otomatik bir şekilde yıkama işlemi bitene kadar el veya havayla temas ettirmemektedir. Kırk beş dereceye kadar çıkan sıcaklıklarda perdenin dokularına zarar vermeden işlem yapmaktadır.

 

Zebra perde kullanıcılarının bir çoğu bir daha asla kullanmam şeklinde sözler sarfetmektedir. Ancak kendileri ile konuşulduğunda bunda temel etkenin çok zor yapılan temizlik olduğu anlaşılmaktadır. Bunun sebebi tamamen yanlış uygulamalardır. Bir defa unutlmamalıdırki stor perdelerin büyük bir kısmı eskimesini engelleyen bir maddeyle kaplıdır. Evde uygulanan temizlik teknikleri bu katmana büyük zarar vermektedir. Zebra perde tamamen ustalık isteyen bir üründür. Bunun ispatını isterseniz arama motorlarına yazarak arama istatistiklerine ulaşabilirsiniz. Bir çok kimse evinde bulunan Zebra perdeyi takıldıktan sonra çıkarıp takmayı öğrenememiştir. Oysa şık görünümlü bu perdeler renklerine uygun mobilya ve halı ile harika kombinler oluşturarak görenlerin gözlerini okşamaktadır.

 

Niçin Temizliği Bu Kadar Zordur?

Zebra perde yıkama ürünün bir çok özelliğinin birlişimi neticesinde bu denli zor bir hal almaktadır. Öncelikle stor perdelerin büyük kısmı polyesterdir. Perdenizi oluşturan bu polyester iplikler bir bezle silerken tırnağınızın köşesinin değmesi sonucu yırtılabilecek kadar narindir. Bu narinliğin yanında dışı apre denen bir kimyevi maddeyle kaplı olanZebra perdeler bu sayede gerekli sertliğe sahip olabilmektedir. Bu madde perdenin havayla tüm irtibatını kesmektedir. Kullanılacak apre malzemesinin ve işçiliğinin kalitesine göre bir Zebra perde yaklaşık olarak 5 yıl temizlik ihtiyacı hissetmeden durabilir.